TASUTA TRANSPORT alates 150 €

VICTOR tiim liige Laura-Liis Kale

Laura-Liis Kale VICTOR tiim

Eesti noorte koondislane Laura-Liis Kale on alates eelmisest hooajast VICTOR tiimi liige. Tänaseks on Laura-Liis sulgpalliga tegelenud üle kuue aasta. Sulgpalli juurde sattus ta vanema õe Kathy-Karmeni kaudu, kes trennis käis ja oma noorema õe kaasa kutsus. Laura-Liis treenib Karl-Rasmus Pungase käe all Tallinna Sulgpallikeskuses.

Sulgpalli juures hoiavad Laura-Liisi tema sõnul eeskätt head sõbrad ja toetajad ja muidugi huvi sulgpalli vastu. Kui esialgu oli sulgpall tore harrastus, siis esimene Eesti Noorte Meistrivõistluste esikoht üksikmängus motiveeris juba tõsisemalt treenima.

Oma peamiseks tugevuseks väljakul peab Laura-Liis strateegilist mõtlemist. Kui peaks valima oma lemmiklöögi, siis selleks oleks tagant vasakult nurgast eeskäega ristlõige. Üksikmängu ja paarismängu võrreldes meeldib rohkem üksikmäng, kuna seal lasub vastutus ainult endal ja kaotuse korral ei pea paarilise ees süüd tundma.

Senistest saavutustest hindab Laura-Liis kõige kõrgemalt Eesti Noorte Meistrivõistlustel 2020. aastal segapaaris kuni 15 aastaste vanuseklassi esimest kohta ja aasta varem, 2019. aastal, kuni 13 aastaste vanuseklassi üksikmängu meistritiitlit.

Laura-Liis Kale VICTOR

Kõige meeldejäävam võistlus on olnud kahtlemata aga eelmisel aastal Prantsusmaal toimunud kuni 15 aastaste vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused, kus Laura-Liis kuulus Eestit esindanud koondisse. “EM oli senisega võrreldes teistsugune kogemus ja õppisin sealt palju,” sõnab ta. EM kogemus lisas palju motivatsiooni ka edasiseks: “Tahaksin osaleda ka U17 ja juunioride EM-del ning tuleviku eesmärgiks on jõuda Euroopa võistlustel poodiumile”.

Sulgpallist vabal ajal meeldib Laura-Liisile olla koos sõpradega ja kuulata muusikat. Loomulikult jälgib ta ka tippsulgpalli. Kui saaks valida ükskõik millise paarilise, kellega koos mängida, langeks eelistus soomlasele Nella Nyqvistile, kes on U15 valitsev Euroopa meister. Suurvõistlusel on Laura-Liisi sõnul huvitav jälgida taanlase Anders Antonseni mänge, kuna tal on hea tehnika ja liikumine. Ka tippmängijate nagu Antonseni ja Viktor Axelseni Instagrami kontodelt võib sageli leida ägedaid trikke või lööke.

Laura Liis mängib: