TASUTA TRANSPORT alates 150 €

Karl Kert – sulgpalliga sina peal

KarlKert_victor_sulgpall

Karl Kert on Eesti sulgpallis tuntud nimi juba aastaid – noppinud mitmeid tiitleid juunioride seas ja nüüdseks ka mitmekordne Eesti meistrivõistluste medalist. Tänavu kevadel teeb Karl oma debüüdi sulgpalli EM-l Hispaanias. Alates 2021. aastast on Karl team VICTOR liige ja mängib VICTOR varustusega. EM eel jagas Karl meiega põnevaid seiku oma sulgpalliteest.

 

Kuidas sattusid sulgpalli mängima ja mis on sind selle juures hoidnud?

Ajalehes oli kuulutus, mida ema mulle näitas ja tennis, millega enne seda tegelesin, ajas liiga närvi. On öeldud, et “put it the work and reap the rewards” ehk tahaks kunagi seda “rewardi”nautida, mille nimel vaeva näen ja mida siiamaani pole veel saanud väga.

 

Mis on sinu peamine tugevus väljakul?

Mõned aastad tagasi oli see pigem nõrkus, aga leian, et nüüdseks suudan hästi võidelda punktide nimel.

 

Milline on sinu jaoks su senise sportlaskarjääri olulisim tulemus?

2018. aasta Juunioride EM 9 koht. Jäin seal juunioride Euroopa edetabeli alusel esimesena paigutusest ilma. Selle sai minu asemel Saksamaa toonane teine number, kellega kohtusime kolmandas ringis, kus ma teda ka võitsin.

 

Mõni huvitav või ebatavaline seik võistlustelt?

Kindlasti Hispaanias juunioride MM, kus tõmbasin selja ära, jäin palavikku ning ühel õhtul WC-sse minnes minestasin ära ja kukkusin vanni.

 

Keda maailma tippmängijatest meeldib sulle enim jälgida?

Hans-Kristian Vittinghusi (Taani), sest olen terve elu ta fänn olnud.

 

Kui oleksid paarismängija, siis kes oleks sinu unistuste paariline?

Olen aastaid imetlenud Mikk Õunmaad – tema teravust, puisust, ootamatuid lööke ja servioskamatust ning võimet ikkagi mänge võita. Võtsin julguse kokku ja küsisin Miku endaga paaris mängima. Nii et mais “Paarissuled” võistlusel ole kohal ja näed, kuidas ma oma unistuste paarilisega, võtan oma esimese “Paarisulgede” tiitli.

 

Kes on sinu arengut kõige rohkem mõjutanud?

Rainer Kaljumäe, sest ta teab ja oskab.

 

Mis on olnud kõige kasulikum nõuanne, mis oled oma treenerilt saanud?

Pigem on kaks asja ja kahelt erinevalt treenerilt. Esimeseks on “hoida keha” ja teiseks “käsi üleval”. Võib-olla tundub naljakas, aga ilma nendeta mänge ei võida.

 

Mida soovitaksid sulgpalliga alustajale?

Eelmise küsimuse teine nõuanne ja VICTOR-i reketit.

 

Millist muusikat kuulad tavaliselt enne võistlust?

 

Karl Kerti treener Rainer Kaljumäe Karlist:

Karl on olnud suur sulgpallifänn juba väikesest peale. Talle on alati meeldinud kogu sporditegemise protsess. Mul on tema pikaaegse treenerina hea meel, et ta on jõudnud ka nüüd täiskasvanute klassis esimeste tiitlivõistlusteni. Südamest loodan, et tal õnnestub läbi võitluse jõuda selle kogemuse nautimiseni. Ta on selle välja teeninud.

KarlKert_RainerKaljumae_sulgpall

 

Fotod: Oleg Hartsenko/Eesti Sulgpalliliit