Ilmselt pole kedagi, kes korra elus poleks õues sulgpalli kõksinud. Ja ilmselt pole ka kedagi, kes poleks olnud kimpus sellega, et veidi tugevama tuulehooaga kipub pall soovitud trajektoorilt eksima. Samas on soov väljas ilusa ilmaga sulgpalli nautida jäänud.
Nii ajendas Maailma Sulgpalliföderatsiooni tahe luua sulgpall, mis oleks sobiv just õue tingimustes mängimiseks. Peale aastaid kestnud arendust ja katsetusi, tuldi eelmisel aastal välja esimese spetsiaalselt välitingimustes mängimiseks mõeldud õue sulgpalliga (Air Badminton air shuttle).
Õue sulgpall (air badminton) tekitas kiiret huvi ja sai üle maailma populaarseks. Õue sulgpalli populaarsuse taga on lihtne tõdemus – see on fun. Ühtmoodi on õue sulgpall elamust pakkuv nii neile, kel reket esimesi kordi käes, kui neile, kes alaga pikemalt tegelenud.
Sulgpalli mängides on sul vabad käed mängupaiga valikul – koduaed, spordiplats, rand, niidul. Mängida saad nii kahekesi kui suurema seltskonnaga. Õue sulgpall pakub positiivse elamuse üks-ühe vastu mängides, kuid samamoodi kaks-kahe või kolm-kolme vastu.
Mängimiseks on sul vaja vaid palli ning reketit igale mängijale. Kui soovid võid panna mängijate vahele ka mänguala tähistamiseks võrgu. Pesamunadele on soovitav reketina valida spetsiaalne laste reket, millel vars võrreldes tavapärase reketiga on lühem ja nii on kõige väiksematel pallile pihta saada oluliselt kergem.
Õue sulgpalli mängimiseks võiks sulle meeldida:
Vaata kõik Air Badminton tooteid siin.
Kui soovid tuua mängu juurde põnevust, saad õue sulgpalli mängida võistlusmänguna.
Soovitatav väljaku suurus õue sulgpalliks on 5 meetrit lai ja 16 meetrit pikk. Väljaku poolitab keskel olev võrk. Kummalgi pool võrku võrgu esised kaks meetrit ei kuulu mänguala hulka. Pall serviga mängu panna tuleks kolme meetri kaugusel võrgust. Peale servi on mänguala kogu oma väljakupool välja arvatud kaks meetrit võrgu ees.
Punktide lugemisel annab iga vastase viga punkti. Punkti saamiseks tuleb lüüa pall maha vastase väljakupoolele mängualasse või sundida vastane eksima nt lööma mängualast välja või võrku. Mängida võib geimi 11 punktina ja võitja on see, kes esimesena võidab kolm geimi või kasutada traditsiooniliselt sulgpalli punktilugemise süsteemi, kus geim kestab 21 punktini ja võiduks on vaja kahte geimivõitu.