TASUTA TRANSPORT alates 150 €

3 nõuannet sulgpallireketi valimiseks

Victor sulgpallireket valimine

Sulgpallireketi valik on iga sulgpalli armastava mängija jaoks oluline ülesanne. Just enda mänguoskusele ja mängustiilile sobiva reketi leidmine aitab kaasa mänguoskuse kiiremale arengule. Sulgpallireketite mudelite valik on aga väga mitmekesine ja nii võib see esmapilgul silme eest kirjuks võtta.

Mida peaks sulgpallireketit valides silmas pidama?

Sinu mängustiil

Hästi valitud sulgpallireket aitab tuua esile sinu tugevused ning neid edasi arendada. Üksikmängu eelistajad soovivad olla head tagajoone mängus ning võimsate löökidega rünnakutel. Kui oled keskendunud paarismängule soovid, et reket aitaks sind nii kaitsemängus kui kiires keskväljamängus ja soovid saavutada osavust võrgumängus. Nii üksik- kui paarismängu mängijad eelistavad tasakaalu võimsuse ja kontrolli vahel.

Seda, millist mängustiili reket toetab, mõjutab suures osas reketi tasakaal. Reketi tasakaal määratleb, kuidas on reketi kaal reketi raami ulatuses jaotunud ja kus on tasakaalu punkt. Reketid jagunevad siin kolmeks:

Raskema peaga reketitel on reketi raskus koondunud rohkem reketi pea osasse. Reketid, kus raskuskese on reketi peas annavad jõudu ja võimsust juurde tagajoonelt tehtud löökidele ja ründelöökidele. Seetõttu eelistavadki raskema peaga reketeid sageli üksikmängule keskendunud mängijad. VICTOR reketite valikus on võimsusele suunatud reketiseeriaks Thruster.

Tasakaalus reketitel on kaalujaotus reketi raami ulatuses ühtlane. Tasakaalus reket kombineerib hea kontrolli ja võimsuse. Seetõttu langeb tasakaalus reketi kasuks valik mängijatel, kes soovivad reketilt mitmekülgsust või kes armastavad võrdselt nii üksik- kui paarismängu. Mitmekülgseks mänguks mõeldud reketeid pakub VICTORi DriveX sari.

Kergema peaga reketitel on raskuskese natuke rohkem käepideme pool. See toetab lööke tehes reketi kiiret liikumist. Nii eelistavad kergema peaga reketeid mängijaid, kelle eeliseks on kiirus ja teravus või kes soovivad seda saavutada. Kergema peaga reketid on populaarsed ka paarimängijate seas, kes vajavad teravust keskväljal ja kaitses ning täpsust võrgus. Kergema peaga reket ei tähenda tingimata väikest võimsust ründelöökidel, vaid ründelöökide efektiivsuse toob kaasa jõu asemel rohkem kiirus. Kiirust toetavatele reketitele on keskendunud VICTOR Auraspeed mudelid.

Sinu mängukogemus

Sinu mänguoskus ja löökide tehnika on seotud sellega kaua oled sulgpalli mänginud. Ka siin saab sulgpallireket kaasa aidata –  toetada tehnika arendamist või aidata juba omandatust võtta väljakul maksimumi.

Kui oled sulgpallitehnikat omandamas, aitab sind paindliku või keskmiselt paindliku varrega reket. Kui sinu kästi ei ole veel palli lüües väga kiire ja tugev, siis aitab seda kompenseerida reketi paindlikum vars. Paindlikuma varrega reketite löögitäpsus on natuke väiksem, kuid sulgpallitehnikat arendava mängijana võidad kindlasti juurde võimsust.

Kui oled mänginud sulgpalli aastaid ja sinu sulgpallitehnika on heal tasemel, siis aitab sinu tehnika ja oskused veelgi paremini esile tuua keskmiselt jäiga või jäiga varrega reket. Jäigem reketi vars tagab parema kontrolli löökide üle ja löögiga tekkiv reketi tagasipõrke aeg on lühem, mistõttu toetab jäigem vars ka kiirust mängus.

Sportlik eesmärk

Enne uue reketi valimist tasuks kindlasti endalt küsida – mida ma soovin saavutada. On see aeg-ajalt sõprade või perega seltskondlik mängimine, liikumisharrastus enda vormis hoidmiseks või hoopis kõrged sportlikud sihid?

Sulgpallireketite mudelite valik on lai ja erinevaid sihte toetav. Seda, milliste eesmärkide jaoks on reket sobivaim, peegeldavad nii reketi materjal, seal rakendatud tehnoloogiad kui hind.

Sulgpalli reketid on tänapäeval kõik üsna kerged, kuid reketi kaal, vastupidavus, paindlikkus ja toimimine lööke tehes sõltuvad reketi materjalist.

Kõige soodsama hinnaklassi reketid on tehtud alumiiniumist ja terasest või nende segust. Need reketid on sobivad seltskondlikuks mänguks või ka koolides, lasteaedades kasutamiseks või koduõue reketiteks.

Sulgpalli regulaarselt mängides või sulgpallitrennis käies on soovitatav vaadata grafiit materjalist reketeid. Grafiit reketid on kergemad, paindlikumad ja toetavad paremini sulgpallioskuste omandamist kui teistest metallidest reketid.

Sulgpalli tippreketite materjalid on töödeldud grafiit ning komposiitmaterjalid ning reketite valmistamiseks on rakendatud mitmeid kõrgtehnoloogiaid reketi omaduste parandamiseks. Sellest tulenevalt on ka tippreketid kõrgemas hinnaklassis.

 

Kui soovid endale sobiva sulgpallireketi valimiseks nõu, oleme sinu jaoks olemas.

Vaata VICTOR sulgpallireketeid